21 września 2017

The Vesna Quartet

 - Chcemy przybliżyć Amerykanom piosenkę poetycką i balladę z naszej strony Europy – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Bożena Radwańska-Zayac, wokalista i założycielka zespołu muzycznego The Vesna Quartet. Grupa działa i koncertuje Atlancie od prawie 2 lat, a najbliższą okazją do jej usłyszenia będzie koncert 23 września w Musik21 w Johns Creek.  

Przeczytaj cały artykuł w BiałyOrzeł 24.com tutaj.

Grupę tworzą Bożena Radwańska-Zayac (śpiew), Paweł Pliszka (saksofon), Erik Herndon (gitara) i Seth Gamba (kontrabas). 

Bożena Radwańska-Zayac zajmowała się piosenką poetycką w Polsce działając równocześnie w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Warszawie. Jej celem było przybliżanie ludziom poezji. Swoją pierwszą grupę muzyczną w USA założyła w Cleveland, Ohio. Był to duet w którym Bożena śpiewała a John Wallace grał na gitarze. Celem zespołu było popularyzowanie piosenki poetyckiej i ballad regionu wschodniej Europy w Stanach Zjednoczonych. Dziś Bożena współtworzy The Vesna Quartet i wraz z trzema innymi artystami prezentuje swoje utwory publiczności na scenie polskiej i amerykańskiej. 

 

Erik Herndon jest gitarzystą, nauczycielem oraz dyrektorem orkiestry i instruktorem gry na gitarze w Centennial Academy. Erik aktywnie działa w Georgia Music Educator’s Guitar Division, jest również członkiem grup muzycznych Expats, Clibber Jones Ensemble oraz Andria Rush.

 

Seth Gamba jest nauczycielem, kompozytorem oraz inżynierem dźwięku w studiu nagraniowym w Roswell, Georgia. Seth jest dyrektorem Orkiestry Szkolnej w Elkins Pointe Middle School jak również działa na rzecz Georgia Music Educator’s Orchestra Division. Seth jest utalentowanym muzykiem który gra na wielu instrumentach i koncertuje w Metro Atlanta. 

 

Paweł Pliszka, wielki miłośnik i promotor muzyki, zafascynowany saksofonem gra i koncertuje w Atlancie. Paweł jest członkiem Atlanta Lovers of Music Association (ALOMA), organizacji która pomaga muzykom zaistnieć na scenie oraz promuje zróżnicowane gatunki muzyczne. Wraz z żoną Renatą, Paweł organizuje koncerty w ich domu rodzinnym.

HELP OUR CLUB TO GROW AND DEVELOP

About us

We are a non-profit organization focused on education and cultural enrichment. We operate within the metro Atlanta area.

We run the Polish Saturday School for children and adults, where Polish language, Polish history and culture are taught.

Address

7742 Spalding Drive / Suite # 428

Norcross, GA 30092

770-299-9767

© 2019. All rights reserved