Other Events

Fourth Zoom Meeting: March 24, 2021

The book club will be hosted by Aneta Mazurkiewicz, a former board member of the Polish Club of Atlanta. After each meeting, a new book representing a different literary genre will be selected. The books will be available in bookstores or we will make them available to you in pdf format. Please call or email Aneta Mazurkiewicz: aneta.mazurkiewicz@yahoo.com, tel: (404) 786-9910 to receive the PDF of the book. This month's book is Magdalena Witkiewicz's, “Pierwsza na liście” (2015). Below is the description of the book in Polish: 

 

"Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.” Janusz L. Wiśniewski

 

Opis treści: 

Historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie…

 

Opowieść o trudnych wyborach, które mogą podarować komuś życie, o przebaczeniu i zrozumieniu oraz o wielkiej nadziei i sile kobiet. 

 

Czy potrafiłabyś wybaczyć wszystko najbliższej przyjaciółce? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? 

A gdyby jej wybór okazał się błędem? 

A gdyby jej dni były policzone? 

 

Ina zaczęła nowe życie. Teraz przebiegało tak, jak sobie tego życzyła. Myślała, że przeszłość zostawiła daleko za sobą. Nie spodziewała się, że zapuka do jej drzwi w najmniej oczekiwanym momencie. Patrycja w każdej chwili mogła wszystko stracić. Los postawił przed nią najtrudniejsze z zadań. Jak w ciągu kilku tygodni nauczyć ukochane córki jak żyć? 

 

Karola musiała wziąć sprawy w swoje ręce. Wyruszyła w podróż, aby odnaleźć pierwszą na liście. Odnalazła. Ale wraz z nią, wróciły bolesne wspomnienia. Mimo niezagojonych ran, dawnych zdrad i upływającego czasu, przyjaźń powróciła z wielką mocą, która przenosi góry i sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.

 

Magdalena Witkiewicz kolejny raz ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet, która jest w każdej nas. Musimy ją tylko w sobie odkryć.

The meetings will be held on Zoom. Here is the invitation to the meeting: https://aprio.zoom.us/j/93605174790?pwd=VzlyaFRUYlRTTVFOc0h2WGJIdCtDQT09. 

Announcing the Polish Book Club!

 

Please let us know you are going to join us by emailing or calling

Paulina Jezierska: president@polishclubofatlanta.org, tel: (404) 907-8515

or Aneta Mazurkiewicz: aneta.mazurkiewicz@yahoo.com, tel: (404) 786-9910

'We read to know we are not alone' - C.S. Lewis