Nauczyciele Polskiej Sobotniej Szkoły w Atlancie

Beata Orsey - klasa dzieci najstarszych poczatkujacych

Jestem zwiazana z polska szkola jako rodzic od 2013. Pochodze z Suwalk i studiowalam prace socjalna na Uniwersytecie Warminsko-Mazurskim w Olsztynie oraz criminal justice w Georgia Perimeter College. Obecnie mieszkam w Roswell.

Add some more info about this item...

Natalia Hyan - Dyrektor

Natalia Hayn pochodzi z Wielkopolski.  Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy. Posiada licencjat z nauczania języka angielskiego oraz uprawnienia do nauczania ESL. Obecnie mieszka w Marietta, GA. Od 20 lat zajmuje sie edukacją i wychowaniem dzieci. 

 

Kontakt do Pani Dyrektor:

principal@polishclubofatlanta.org

Add some more info about this item...

Kinga Łapinski - klasa 3-4 latki

Pochodzę z Muszyny, ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku Pedagogiki Specjalnej w specjalności Oligofrenopedagogika oraz Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną na poziomie licencjatu. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.  W Polsce pracowałam jako wychowawca i terapeuta. W dalszym ciągu mam ochotę rozwijać swoje kompetencje i spełniać się zawodowo.

Adam Mider - klasa doroslych

Nauczanie w Polskiej Sobotniej Szkole rozpocząłem w roku 2017. W USA mieszkam 18 lat w tym 6 lat w Atlancie. Ukończylem Ochronę Środowiska i Geologię na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W USA studiowałem na National Louise University w Chicago.

 

Anna Górczyńska - klasa 11-13 latki

Anna Górczyńska pracowała z nami w roku szkolnym 2015/2016 robiąc dla nas zastępstwa. Anna głęboko wierzy w moc edukacji, jako że uczenie się oraz nauczanie innych są główną pasją w jej życiu. Większość jej życia i doświadczenia związane są z edukacją. Posiada dyplom Licencjata z Pedagogiki Specjalnej i Wczesnoszkolnej z Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Lublinie. Otrzymała również dyplom Bachelor of Science in Middle Grades Education (edukacja na poziomie gimnazjalnym) w przedmiotach kierunkowych: nauki ścisłe oraz matematyka. W Polsce Anna pracowała przez kilka lat jako nauczyciel języka angielskiego ucząc dzieci w szkołach podstawowych i w gimnazjum oraz dorosłych. Obecnie planuje dokończenie prac nad dyplomem magistra psychologii pozytywnej na Life University, który rozpoczęła na kierunkach Psychologia Coachingu oraz  Etyka Świecka i Nauki Kontemplacyjne. 

Agnieszka Bledniak - klasa 5-6 latki

Mieszkam juz w Georgii 17 lat wraz z mężem Hubertem i dwiema córkami Eweliną i Lilią. Uczyłam w Polskiej Sobotniej Szkole przez 8 lat po czym zrobiłam przerwę i teraz ponownie wracam. Bardzo się cieszę z tego powrotu. Z zawodu jestem plastykiem, co pomogło mi w prowadzeniu kółka plastycznego, którym zapoczątkowałam moja historię w polskiej szkole. Moją pasją jest gotowanie, czytanie i rysowanie.

Magdalena Kwiatkowska - klasa 9-10 latki

Urodziłam się w Nowym Sączu, studiowalam geologie na AGH w Krakowie oraz marketing w college'u w Chicago.  Jestem mamą osmioletnich bliźniaczek, Mileny i Liliany. Uwielbiam gotować, dekorować i słuchać dobrej muzyki. Moje pasje to również dobra ksiązka i kino!  Od naszego przyjazdu do Atlanty w 2010 roku uczestniczyłysmy w Bajeczniku organizowanym przez Polski Klub, a teraz moje córki uczą się w polskiej szkole, gdzie także ja prowadzę zajęcia. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, a widok postępów w nauce jest dla mnie największą nagrodą. Poza polską szkołą, uczę również religii w Polskim Apostolacie.

Monika Kowal - klasa 7-8 latki

Nazywam się Monika Kowal. Uczę dzieci w Polskiej Szkole w Atlancie już od 7 lat. Bardzo  się cieszę kiedy widzę jak moja klasa robi postępy w nauce języka polskiego, poznaje polską kulturę, obyczaje i tradycje a przy tym dobrze się bawi. Moje ulubione zajęcie to podróżowanie i fotografownie przyrody. Lubię odwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi i próbować pyszne jedzenie.

Dr. Sergiusz Khangulian - klasa poczatkujaca dla doroslych

Urodził się w Tbilisi, Gruzja, przez wiele lat pracował jako docent na uniwersytecie państwowym Tbilisi (wydział Literatur i Lingwistyki słowiańskiej), wieloletni działacz Polonii Kaukaskiej. W Atlancie mieszka od roku 2009, od 2010 uczy w polskiej szkole Kazimierza Pułaskiego w Norcross, Georgia. Jest autorem wielu publikacji naukowych, dotyczących twórczości Adama Mickiewicza, Aleksandra Puszkina, Edgara Allana Poego, a również Antologii Poezji Słowiańskiej 20 wieku.

Please reload